Įvyko tradicinis dviračių žygis  Olita – Orany

Gegužės 8-9 dienomis įvyko kasmetinis tradicinis dviračių žygis  Olita – Orany. Kaip galima nuspėti iš žygio pavadinimo dviratininkai mynė iš Alytaus (vadinto Olita) į Varėną (anuomet Orany) ir atgal.

Tradicinis dviratininkų traukinys, kurio šūkis šiemet buvo „Balnokit, broliai, žirgus!“ buvo skirtas pirmojo traukinio atvykimui į Alytų 111-osioms metinėms paminėti.
Šeštadienio rytmetį į senąją Alytaus geležinkelio stotį susirinko 34 dviratininkai – alytiškiai, vilniečiai, kauniečiai. Juos pasveikino Alytuje jau girdėto garsų fabrikėlio „Kon?farmistai“, kurie su žygio dalyviais pakaitomis muzikavo medžio drožėjo Kęstučio Benediko pagamintu būgnu ir kitais egzotiškais instrumentais, žadindami aplinkinius gyventojus.
Jau antrus metus iš eilės žygio dalyvių išlydėti iš Kauno atvyko žinomas tiltų inžinierius, kolekcininkas ir visuomenininkas Henrikas Kebeikis. Dviračiu važiuoti negalėjęs svečias automobiliu nuvyko iki pirmojo kelionės objekto - sugriauto Alytaus geležinkelio tilto ir Moterties upelio tunelio. Jis papildė nuolatinio šių žygių gido Deivido Pinkevičiaus pasakojimą apie įspūdingą geležinkelio tiltą svarbiomis detalėmis.
Kadangi vykstame jau penkti metai iš eilės, tai kiekvienos kelionės metu pastebime daug permainų. Apmaudu, kad geležinkelio objektai pamažu nyksta, yra niokojami.
Dviratininkų traukinys „Balnokit, broliai, žirgus!“ į Varėnos geležinkelio stotį atvyko laiku (kuomet neplanuoji atvykimo laiko visada atvyksti laiku). Žygio dalyviai nakvojo Varėnos verslo ir technologijų mokyklos bendrabutyje (liko nakvoti 10 žygio dalyvių). Septynetas sportiškesnių žygio dalyvių dar šeštadienį parmynė į Alytų.
Sekmadienį, gegužės 9 d., kiek pasikeitusiu maršrutu į Alytų sugrįžo 8 ( iš 34) žygyje dalyvavę dviratininkai, pora tikrų senojo geležinkelio fanų nusprendė grįžti senojo geležinkelio sankasa. Per abi dienas pagrindinė grupė neskubėdama nuvažiavo 115 kilometrų.

o_o informacija

 • Saulės Pinkevičienės ir Deivido Pinkevičiaus fotogalerija:

 

.
 
 
 

Danieliaus Jakubavičiaus (danielius.net) filmuotas reportažas:
«
Atgalios
   |   Į pagr. meniu

© 2010 Asociacija „Olita_Orany“. Visos teisės saugomos.